Nyári Bajnokság – BEAC Foci
Close

Nyári Bajnokság

Nyáron sem maradnak a pályáink foci nélkül,hiszen a tavaszi bajnokság végeztével startol a 2023-es Nyári Bajnokság! A 120 éves Budapesti Egyetemi Atlétikai Club a kezdetek óta tagja az 1901-ben megalapított Magyar Labdarúgó Szövetségnek, így egyesületünk küldetésének tekinti azt, hogy a labdarúgást és a futsalt népszerűsítse ezért az év mind a négy évszakában bajnokságokat szervezzünk az amatőr csapatok, egyetemisták számára.

Nevezés

Helyszínek

Időpont

A nyári bajnokságok június végétől – szeptember elejéig az alábbi idősávokban folynak. A bajnokság a június 19-i héten indul!

Induló bajnokságaink

Pluhár Liga

Hétfő: 19.00-22.00, maximum 32 csapat, 3-4 bajnokság
Szerda: 19.00-22.00, maximum 32 csapat, 3-4 bajnokság

Helyszín: ELTE-BEAC Pluhár István Labdarúgópálya, 1119 Bp., Mérnök utca 35.

Bogdánfy út
ELTE-BEAC Nyári Bajnokság

Kedd: 17:30-22.00, maximum 24 csapat, 2 bajnokság
Csütörtök: 17:30-22.00, maximum 24 csapat, 2 bajnokság

Helyszín: ELTE Bogdánfy úti sporttelep, műfüves pályái, 1117 Bp., Bogdánfy Ödön út 10/A

A bajnokság rendszere

A csapatok a bajnokságokba játéknapokra neveznek, a helyek feltöltése nevezési sorrendben zajlik. 12 csapat esetén 11 garantált mérkőzése van egy csapatnak. Ha a nevező csapatok száma nem éri el a 12 csapatot a szervezők a lebonyolítási rendszerről a bajnokság előtt értesítik a jelentkezőket. Azonban minden esetben garantált a 10-11 mérkőzés.

A bajnokság helyezéseinek eldöntése
A mérkőzés győztese 3, döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1-1 pontot kap. Vereség esetén a csapat nem kap pontot. Azonos pontszám esetén az eredmények az alábbiak szerint kerülnek meghatározásra:

  1. egymás elleni játszott bajnoki mérkőzés pontkülönbsége
  2. a bajnoki mérkőzések gólkülönbsége
  3. a bajnokságban elért több győzelem
  4. a bajnoki mérkőzéseken rúgott több gól
  5. sorsolás

Ha több csapat is azonos pontszámmal végez, úgy az egymás ellen elért eredményeik alapján létrehozott minitabella dönt.

A rájátszás lebonyolítása

Az utolsó játéknap után, a 8 csapatos bajnokságokat 4-4 csapatos, a 10 csapatos bajnokságokat pedig 4-3-3 csapatos csoportokra bontjuk, ahol alsó-,közép-, és felső házba mérhetik össze tudásukat, így összesen 10-12 mérkőzés garantált egy csapat számára.

  1. Az alapszakaszban megszerzett pontokat a csapatok továbbviszik a rájátszásba
  2. Az alsó-, a közép- és felsőház kialakulása után a csoportok között nincs átjárás
  3. Az alapszakasz helyezéseinek eldöntése a fentebb olvasható módon történik
    (Megjegyzés: holtverseny esetében a rendszer nem tudja kezelni az egymás elleni eredményt, azonban a rájátszás sorsolása már az egymás elleni eredmények figyelembe vételével készül.
  4. Ha pontegyenlőség lép fel a rájátszás után két csapat között, akkor az alábbi rendszer szerint kerülnek megállapításra a helyezések:
    a) Egymás elleni eredmények
    b) A bajnokság összes lejátszott mérkőzésén (alapszakasz + rájátszás) elért jobb gólkülönbség
    (ha az egymás elleni mérkőzések arány 1-1 akkor is ez a következő döntő tényező, az ott elért gólarány nem számít döntőnek)
    c) A bajnokság összes lejátszott mérkőzésén (alapszakasz + rájátszás) mérkőzéseken szerzett több győzelem
    d) A bajnokság összes lejátszott mérkőzésén (alapszakasz + rájátszás) mérkőzéseken szerzett több gól
    e) Sorsolás

Játékszabályok

Egy játékos egy bajnokságban csak egy csapatban játszhat. A mérkőzések 2 x 20 percig tartanak, futóórával, szünet nélkül. Mérkőzésenként 1-1 egyperces időkérés engedélyezett csapatonként. A mérkőzést két csapat játssza, 5-5 fővel, ezek közül az egyik a kapus. A mérkőzések futsal szabályok szerint kerülnek megrendezésre, de 5-ös méretű labdával, becsúszó szerelés tiltása mellett. Minden csapat köteles egységes, azonos színű szerelésről valamint labdáról gondoskodni. A játékszabályokról részletes tájékoztató található a bajnokság honlapján. A játékszabályzatban nem tárgyalt kérdések esetén a futsal szabálykönyve az irányadó, valamint a szervező bizottság és a játékvezető hivatott dönteni és szabályt értelmezni a vitás kérdésekben.

Mérkőzések lemondása

Egy csapat számára maximum két lemondás lehetséges egy bajnokságban, amit kizárólag telefonon: hívás (ha a szervező nem elérhető:SMS) útján tudtok lemondani a mérkőzés előtt minimum 10 órával, Sajben Marcellnál +36306578665 és Simon Krisztiánnál +36306567246. Ha a mérkőzés lemondásáról nem értesítették a szervezőket -aki az ellenfélnek nem tudott szólni a találkozó előtt- akkor 5000 ft kötbér kifizetés terheli a vétkes csapatot. Ha egy csapat kettőnél több találkozót mondd le egy szezonban, a harmadik lemondott találkozó után, minden további találkozó esetében 5000 ft kötbér terheli a vétkes csapatot. Ezzel szeretnénk meggátolni azt, hogy olyan lemondások történjenek bajnokságunkban, amik az utolsó percekre maradnak, ezáltal az ellenfeletek felé nem tartjátok be a Fair Play ezen sajátos módját. Az utolsó perces lemondásokból származó 5000 ft-s befizetett kötbér visszatérítésre kerül a vétlen csapat számára nevezési díj kedvezményként.

Játékszabályok letöltése

Nevezés

Játékjogosultság

Az ELTE-BEAC Futsal Bajnokságok az ELTE egyetemi bajnoksága. Bajnokságunkra elsősorban az ELTE aktív hallgatói, alumni hallgatói és dolgozói nevezését várjuk. A volt ELTE-s hallgatók szereplése Alumni Szervezetbe történő regisztrációhoz kötött. A kedvezményt az ELTE, az https://www.elte.hu/alumni oldalon történő regisztrációt követően tudjátok, igénybe venni. Ezen kívül fogadjuk társegyetemeink aktív hallgatóinak jelentkezését is.

Bajnokságunk csapatait kategóriákba soroltuk:

  • hallgatói csapat: aktív egyetemi hallgató / ELTE-s alumni / ELTE-s dolgozó
  • vegyes csapat: aktív egyetemi hallgató / ELTE-s alumni / ELTE-s dolgozó +1 – 3 külsős játékos
  • külsős csapat: aktív egyetemi hallgató / ELTE-s alumni / ELTE-s dolgozó + 3-nál több külsős játékos

A hallgatói jogviszonyt a bajnokság első fordulójáig, érvényes diákigazolvánnyal vagy jogviszony igazolással kell igazolni.

Nevezési díj

A nevezési díj hallgatói csapatok számára 54000 ft vegyes csapatoknak 74000 ft, külsős csapatok pedig 97000 ft. A csapatok a bajnokságra történő nevezése az online nevezés leadásával és a nevezési díj befizetésével válik véglegessé. A nevezési díjat minden csapat az első forduló előtt köteles rendezni készpénzben a helyszíni szervezőknél, vagy átutalással a szervezők által megadott számlaszámra.

Díjazás

A bajnokságok befejeztével minden dobogós csapat tagjait egyedi BEAC-os éremmel, továbbá az első helyezettek csapatokat kupával díjazzuk. A díjakat az ELTE-BEAC Futsal Bajnokságok közös díjátadóján tudják átvenni a csapatok.

Egyéb rendelkezések

⚽️A csapatok játékosai és szurkolói kötelesek a Fair Play szellemében viselkedni a mérkőzések előtt/alatt/után is.

⚽️A játékosok által a sporttelepen okozott illetve elszenvedett károkért (öltöző berendezése, ellopott tárgyak, autók megrongálása… stb.) a szervezők nem tudnak felelősséget vállalni, ezért kérjük mindenki fokozottan vigyázzon a sporttelep berendezéseire, a parkoló autókra, és saját értéktárgyaira is. Az esetleges károkozás esetén a vétkes csapatnak meg kell térítenie az okozott kárt.

⚽️A bajnokságokra történő nevezéssel, a játékosok elfogadják a bajnokság versenykiírását és játékszabályait és a sporttelepek házirendjeit (Bogdánfy út, Pluhár István Labdarúgópálya), amit maradéktalanul kötelesek betartani!

⚽️A bajnokságok alatt, azt a csapatot aki 3 mérkőzésen nem áll ki, kizárjuk automatikusan az adott bajnokságból

⚽️A mérkőzéseken a játékosok saját felelősségükre vesznek részt, aktuális egészségi állapotuk tudatában.

⚽️Mérkőzés halasztására és megóvására nincs lehetőség.

⚽️A bajnokságról szöveges beszámolók, fotók illetve videofelvételek készülhetnek, amiket a szervezők a weboldalon és a facebook oldalon tesznek közzé.