Győzelem a sportörténelmi találkozón! – BEAC Foci
Bezár

Győzelem a sportörténelmi találkozón!

A BLSZ bajnokságai közelednek a hajrához...

BEAC I.

A 22. fordulóban kínos vereséget szenvedett csapatunk az Inter 04 FC ellen, aki a bajnokság alsó harmadában helyezkedik el. Így aztán egyértelmű volt, hogy feledtetni kell a fájó pontvesztést és meg kell szorítani az ezüstért küzdő 33′ FC csapatát. Azonban a 117 éve megrendezett találkozó “visszavágóján” a BEAC nem hajolt meg az esélyesebb csapat akarata előtt és parádés játékkal otthon tartotta a 3 pontot.

A pestifoci honlapján egy kiváló anyagot olvashattok a találkozóról…!

Szabó mester (háttal), a 33′ FC ellen nagy skalpot gyűjthetett be csapatával

BEAC II.

2018. május 6-án került pótlásra a BEAC II- Nagytétényi Kohász II. mérkőzés. A hazaiaknak szüksége
lett volna a pontokra, hogy tapadjon az első helyezett Unione II. csapatára. A mérkőzés elején már
nyomás alá került az ellenfél, ám egy Kohász szöglet után az ellenfél játékosa eltört egy lövést, ami
így lett nekik jó és a labda a kapuba csordogált. (0:1) Az egyetemista csapat nem adta, fel hiszen a
küzdeni akarásuk a szezonban mindent vitt. Meg is lett az eredménye, hiszen három perccel később a
19. percben Csűrit ugratták ki, aki gólra is váltotta az akciót. (1:1) Hatalmas nyomás alá került a
vendégek kapuja. A BEAC sorra rúgta a szögleteit, aminek a 25. percben meg is lett az eredménye.
Kovács szögletét Farkas a felsőkapufára fejelte, ám a kipattanót Juhász fél ollózva a kapuba juttatta.
(2:1). A második félidőre úgy jöttek ki a pályára a hazaiak, hogy kell még egy gól biztosan. Ám az 52.
percben büntetőhöz jutott a vendég együttes, amit értékesítettek is. (2:2) Ezután próbált észbe kapni
a szürkemezes hazai csapat, Nagy dolgozott ki két helyzetet is. Előbbi centikkel a kapufa mellett
végződött, utóbbit pedig a kapus hárította. Mindkét csapat próbálta megnyerni a meccset és
hatalmas mezőnymunka zajlott. Sajnos a hazaiak fejében megtört valami, hiszen nagy helyzetük már
nem adódott. Kulcsár hatalmas védéseinek köszönhetően az egy pontot sikerült otthon tartani.
* Update: A Kohász csapata visszalépett a bajnokságtól, így eredményeit törölték.

Juhász (fehérben, szembe) élete gólját lőtte a Kohász ellen, sajnálhatja hogy végül törölték a találkozó végeredményét

A hétvégén az alsóbb régiókban vitézkedő MAC ellen léptünk volna pályára, azonban a hazai csapat nem tudott kiállni ellenünk, így zöld asztalnál szereztük meg a fontos három pontot. A bajnokságban különösen fontos forduló következik a hétvégén, hiszen a Unione lesz soros ellenfelünk és minden bizonnyal ez a mérkőzés dönt a bajnoki cím sorsáról.